झापा  \  झापा प्रहरीले गएराती जुवाको खालबाट ९१ हजार नगद सहित ८ जनालाई पक्राउ गरेको छ ।   प्रहरीले गौरादह नगरपालिका वडा नम्बर ९ का दिनेश पोख्रेलको घरमा जुवा खेलिरहेका ८ जनालाई पक्राउ गरेको हो । पक्राउ परेका सवै सामाजिक क्षेत्रमा नाम चलेका ब्यक्ति रहेका छन । सामुदायिक विद्यालयका प्रधानाध्यापक र शिक्षकका साथै राजनीतिक दलका

"/>
Header Ad Header Ad

Most Viewed

Categories

जुवाको खालबाट प्रअसहित ८ जना पक्राउ

झापा  \  झापा प्रहरीले गएराती जुवाको खालबाट ९१ हजार नगद सहित ८ जनालाई पक्राउ गरेको छ ।

  प्रहरीले गौरादह नगरपालिका वडा नम्बर ९ का दिनेश पोख्रेलको घरमा जुवा खेलिरहेका ८ जनालाई पक्राउ गरेको हो । पक्राउ परेका सवै सामाजिक क्षेत्रमा नाम चलेका ब्यक्ति रहेका छन । सामुदायिक विद्यालयका प्रधानाध्यापक र शिक्षकका साथै राजनीतिक दलका स्थानीय नेता समेत पक्राउ परेको प्रहरीले जनाएको छ ।

   पक्राउ परेका मध्ये गोपाल पोख्रेल स्थानीय अमर माविका प्रधानाध्यापक हुन । त्यस्तै रामवहादुर ढुंगाना लेखनाथ प्राविका शिक्षक हुन् । ईलाका प्रहरी कार्यलय झिलझिलेका प्रहरी निरीक्षक कोमल ठाकुरको नेतृत्वमा गएको प्रहरी टोलीले उनीहरुको साथवाट कौडा र नगद वरामद गरेको हो । प्रहरीले २१ किलोमिटर दक्षीणको दुरीबाट उनीहरुलाई पक्राउ गरेको जनाएको छ ।
प्रहरीले पक्राउ गरे लगत्तै खालबाट बरामद भएको नगद घुस लिएर छोडिदिन प्रहरी निरिक्षक ठाकुरलाई पक्राउ परेकाले आग्रह गरेका थिए । प्रधानाध्यापक पोख्रेलले ठाकुरलाई अदालत पेस गरेपनि ३० हजार धरौटीमा रिहा भईहालिन्छ भन्दै त्यै पैसा लिएर छोडिदिन अनुरोध गरेका थिए ।

 ‘यस्तो वाइयात कुरा नगर्नुहोस । अहिले गाला चढ्काईदिन्छु, घुस खाने जस्तो लाग्यो ?’ पोख्रेल र प्रहरी निरीक्षक ठाकुर बीचको संबादको भिडियो समेत सुरक्षित रहेको वताइएको छ । प्रहरीले उनीहरुलाई पैसाको वार्गेनिङ्ग गरेको अभियोगमा पनि मुद्धा चलाउने तयारी गरेको छ । श्रोतका अनुसार जुवा नियन्त्रण ऐन र घुस लिन प्रेरित गरेको कसुर पक्राउ परेकालाई हुन्छ ।
जिल्ला स्थित प्रहरी उच्च श्रोतका अनुसार बिहीबार राती करिव साढे १० बजे स्थानीयले प्रहरीलाई जुवा खेलिरहेको गोप्य सुचना दिएका थिए । स्थानीयले दिएको सुचनाको १५ मिनेटमा प्रहरीले जुवा खेलिरहेको घर घेरा हालेको थियो ।

   प्रहरीले पोख्रेलको घर घेरा हालेर जुवाडे पक्राउ गरेपछी स्थानीयबासी पुगेका थिए । प्रहरीले १६ थान कौडा ,मोबाईल ७ थान र नगद ९१ हजार ३ सय ८० रुपैंया बरामद गरेको ईलाका प्रहरी कार्यलय दमकका डीएसपी विजयराज पंडितले जानकारी दिए । उनका अनुसार पक्राउ परेका सवै गौरादह ९ बैगुनधुराका हुन् । प्रहरीले ज्ञानेन्द्र ढकाल, जयप्रसाद गौतम, रामबहादुर ढुङगाना, गोपाल पोख्रेल, महेश निरौला, रोहित बस्नेत, नेत्र पोख्रेल र गोपाल ढकाल पक्राउ गरेको जनाएको छ । पक्राउ परेका सवैलाई जुवा ऐन अन्तर्गत कारवाही हुने दमक प्रहरीका प्रहरी नायव उपरिक्षक पण्डितले जानकारी दिए ।

Facebook Comments

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*

    Forgot Password